יצירה, חומרי יצירה

חרוזים
חרוזים
דף הבית  |  צור קשר  |  English
מועדון לקוחות | הדרכות חינם | אודות החברה | טכניקות חדשות | שאלות נפוצות | מבצעים | עגלת קניות | צור קשר
החנות חרוזים שלנו
 • חרוזים
 • אבני חן
 • חוטים
 • קריסטל
 • תליונים
 • יציקות מתכת
 • אביזרים לתכשיטנות ואביזרי אופנה
 • אבני שיבוץ
 • צמר ואביזרים לסריגה
 • צבעים וחומרים
 • אביזרים למלאכת יד
 • עבודה על בדים
 • מוצרי כסף Sterling Silver

הבאנו לפניכם מקבץ של שאלות נפוצות ששואלים אותנו בחנות. ניתן לשלוח אלינו שאלות נוספות ואם עפ"י שיקול דעתנו, השאלה עשויה לעניין גם אנשים אחרים, תפורסם עם תשובתה

 להלן קישור לאתר Era-Fashion המפרט את כל צווי האופנה, צבעים, הדפסים ואביזרים, בשפה האנגלית

דרושה מדריכה

אנו מחפשים מדריכה לחנות שלנו, ל"הדרכות חינם" בנושאים שונים הקשורים בתכשיטנות ובמלאכת יד.
ההדרכות אצלינו פתוחות לקהל הרחב. במהלך ההדרכה, המדריכה עושה והקהל צופה ותוך כדי כך לומד ורואה במו עיניו איך עושים. מכיוון שבחנות שלנו יש מוצרים רבים, אנו מעדיפים מדריכה בעלת ידע מגוון בטכניקות ובחומרים שונים כלומר, לדוגמא: לא רק סריגה אלא גם סריגה, גם מכשירים, גם צבעים וגם חיבור חלקים וכ"ו. מכיוון שההדרכה פתוחה לכולם, אין אנו יודעים מי יגיע וכמה אנשים ולכן, על המדריכה להיות מוכנה להדרכה של 5 אנשים ו/או להדרכה של 20 איש.

פניות יש לשלוח רק בדואר האלקטרוני בליווי קורות חיים קצרים ומתומצתים ודוגמאות שעשיתן. בחנות לא יוכלו לענות על שאלותיכן לכן, בבקשה הפנו את שאלותיכם בדואר האלקטרוני בלבד ולא בטלפון.

העבודה מתוכננת פעמיים בחודש, ביום שישי בלבד. ההדרכה נערכת בשעות הבוקר מ10:00-13:00 אך כמובן שיש להקדים בכדי להכין את דוגמאות ויש להישאר כשעה אחרי, בכדי לענות על שאלות. הדוגמאות חייבות להיות מיוצרות מהחומרים שלנו בלבד ועפ"י המלאי בחנות וכשיושלמו, יישארו בחנות לתצוגה. משכורת תסוכם ישירות עם מי שתתאים.
עדיפות לבעלי ניסיון בהדרכה.

*הפנייה רשומה בלשון נקבה אך מיועדת גם לגברים

לחצי כאן למעבר לפרטי התקשרות


אני לא יכול להזמין דרך האתר, מה עושים?

במידה ואת/ה לא יכול/ה להזמין זה משום שהאתר שלנו תומך בדפדפן אינטרנט אקספלורר בלבד. ניתן להזמין משלוח אי-מייל ישירות אלינו פתח את הקובץ להמשך

האם ניתן לרכוש בכמויות גדולות? מה מחיר?

אנחנו מחזיקים מלאי גדול מאוד מכל מוצר וממגוון מוצרים. ניתן לרכוש מוצרים בכמויות גדולות ואפילו מאוד. יש לפנות ישירות אלינו ע"מ לקבל הצעות מחיר. אנו מציגים באתר כמויות שונות המיועדות למעצבים בינוניים וללקוחות פרטיים.     טל' 03-5660004

איך מזמינים דרך האתר?

באתר החדש שלנו ניתן להזמין דרכו, קיבצנו לכם טופס מיוחד עם תמונונת המסביר את תהליך הרכישה למי שיכולה להיווצר בעיה. להדפסת הוראות הזמנה לחץ כאן

 איך? מתי? למה? כמה? איפה?

החלטנו קודם כל לקבץ לכם כאן את כל הדפים המפוזרים באתר כולו ומכילים נתונים רבים שיכולים להקל עליכם.

1. דף טכניקות חדשות בעזרת מכשירים

2. דף טכניקות לסגירות וסיומות למתחילים

3. דף טכניקות בסיסיות לעיצוב תכשיטים.

4. מזלות והאבנים הקשורות למזל

5. דף המפרט את משמעות הצבעים

6. דף המפרט את תכונות אבני חן

7. דף המפרט את גודל האבנים המתאימים לשיבוץ בכל תליון. מחולק לתליונים גדולים, דף לתליונים קטנים ודף לתליוני פליז צ'כים

8. טבלה המפרטת את גדלי האבנים. אבני שיבוץ מיוצרים ברחבי העולם וכל אחד משתמש במידה שונה אך הם אותו הדבר. פירוט פרוש הגדלים PP, SS ו-MM מפורט בטבלה הבאה

גודל ב-MM

גודל ב-SS

גודל ב-MM

גודל ב-SS

גודל ב-PP

גודל ב-MM

גודל ב-SS

גודל ב-PP

4.4-4.6mm

SS19

3.5-3.6mm

SS14

PP28

2.1-2.3mm

SS7

PP16

6.1-6.3mm

SS29

3.7-3.8mm

SS15

PP30

2.5-2.7mm

SS9

PP20

8-8.4mm

SS38-39

3.8-4mm

SS16

PP32

3-3.2mm

SS12

PP24

9. דף המפרט את משמעות צורות תליוני הקבלה

10. דף המפרט את צורת העבודה עם חומרים שונים

בקטגורית "הדרכות חינם" תמצאו שרטוטים רבים ומידע נוסף

 מה זה אבני חן?
אבן חן היא סלע, מינרל או מאובן נדיר, טבעיים מהטבע. בדרך כלל נמצאות אבני החן בסלעים, במעמקי האדמה או בנהרות ובנחלים. האבנים במצבן הטבעי נראות כמו אבנים רגילות. לאחר שמקלפים את ה"קליפה" העשויה ממינרלים ומלטשים את האבן, מגלים את אבן החן המבריקה הנמצאת בפנים. האבנים מקבלות את צבען מריכוז התחמוצת המתכתית שבהן. מאז ומתמיד נמשך האדם לאבני חן עקב יופיין ונדירותן, ליטש אותן ויצר מהן תכשיטים. עם השנים, ייחס האדם לאבני חן סגולות ותכונות שונות, והן תפסו ועדיין תופסות מקום רב בדת ובאמונות תפלות. בתוך הקטלוג נפרט את ייחודה של כל אבן, סמלה והאנרגיות שהיא מקרינה. לרשימת תכונות האבני חן ואיך לטפל בהם לחץ כאן

מעולם לא עשיתי תכשיטים, איך מתחילים?
הדרך היחידה להתחיל היא - לעבור את כל המחסומים והחששות ופשוט לעשות, עיצוב תכשיטים הוא כשרון נרכש, ככל שנעשה, ננסה ונטעה כך נדע יותר. צעד ראשון אמליץ לעיין באתר שלנו, בהדרכות חינם, בטכניקות המפורטות, בשאלות נפוצות, בגלריית דוגמאות ובכל מוצר בקטלוג יש פירוט וטיפים נוספים. נכון שקל יותר כאשר אנו רואים במו עינינו איך עובדים ולכן השתדלנו לצרף קבצים עם צילום הצעדים. 
חוברות IMP הינן חוברות ידועות באיכותן. הדוגמאות מהממות ותהליך העבודה מפורט ע"י מלל וצילומים כך שהן מתאימות לכל רמה. ספרים, ירחונים, תצוגות אופנה, חלונות ראווה ברחובות, והאינטרנט הם מקור מידע מעולה ורחב.

מה האורך המומלץ לתכשיט?
אורך סטנדרטי של צמיד הוא כ-14 ס"מ, של שרשרת כ-43 ס"מ ושל טבעת כ- 6-7 ס"מ אבל בכל מקרה מאוד מומלץ למדוד פעם אחת את האורכים שטובים לנו בכדי שנדע לתמיד. לא לשכוח שככל שהחרוז גדול יותר, היקף הצמיד גדול יותר. יש פלטה לעיצוב חרוזים שכל תפקידה לעזור ולהקל על העבודה, בנקודה זו.

האם הצבעים דוהים? משחירים? מחלידים?...?

רוב המוצרים הינם מוצרים המתאימים למוצרי תחביב, אומנם באיכות גבוהה יחסית אך עדיין מוצרי תחביב ובהתאם המחירים שלהם. המוצרים לא דוהים או מחלידים אך יש להם שחיקה משלהם, כל חומר והשחיקה שלו. בכדי להאריך את עמידות המוצר ואת ימי הזוהר שלו, לא נתקלח עם תכשיטים, לא נשחה אתם בים ובבריכה וכמובן לא נשפריץ עליהם בושם ישירות. נשים בושם לפני שנענוד תכשיט ונוריד את הצמיד לפני שנכנס לים.

מהו חוט אלפקה/נחושת? למה משתמשים בו?
חוטי אלפקה וחוטי נחושת הינם חוטים פיסוליים ולא מיועדים להשחלה רגילה כמו חרוזים.
חוטי נחושת משמשים בעיקר לסריגה ולסיבוב חרוזים. חוטי אלפקה משמשים בעיקר לליפוף ויצירת צורות .
אלה הם רק דוגמאות סטנדרטיות אבל בודאי שיש להם עוד שימושים. לפירוט מגוון החוטים לחץ כאן

יותר זול לקנות מוכן או לעשות?
אני אתאר שני מצבים:ברגע שאדם נכנס לחנות ורואה את מגוון האפשרויות, בד"כ, הוא בוחר את מה שהכי יפה לטעמו ושוב, בד"כ זה הדבר היקר. מעצב שעושה משהו למכירה בד"כ לא משתמש רק במוצרים יקרים אלא מערבב אותם אם כל מיני חומרי גלם בכדי שיהיה מסחרי וזול יותר.
מישהו שרק מתחיל לעצב בשביל עצמו תכשיטים, צריך לרכוש את כל החומרי גלם וכל החומרי גלם נמכרים באריזות סגורות. לעיתים, עלות החומרי גלם, עולה על מחיר התכשיט או מאוד דומה לו. אבל, החומרים שרכשת בהתחלה מספיקים לפחות ל-20 תכשיטים שונים ואתה רואה לפניך רק את העלות החד פעמית
אז ככה.. יותר זול לעשות בעצמנו אבל הכול תלוי בכם אם תשוו אותו מוצר ולא מה שדומה, עלות כל תכשיט/עיצוב נוסף שניצור תרד כי תמיד יישאר לנו משהו מהעיצוב הקודם. בטווח הקצר מאוד נחסוך הרבה כסף ויותר חשוב, נהנה מכל רגע

אם אני אגיע לחנות, ילמדו אותי?
כל המוכרות והעובדים בחברה הינם אנשים מקצועיים ובעלי ידע רחב, החיים וגם התחביב של כל אחד מאיתנו הוא יצירה,כל אחת מאיתנו נתקלה בבעיות הראשונות שאתן נתקלות בהן. לקוחה שאומרת "אני רוצה לעשות שרשרת" כאילו לא אמרה כלום, איזו שרשרת? מאיזה חומר? אנחנו נשמח לעזור תמיד אבל הפניות צריכות להיות יותר ממוקדות. אנחנו נשמח לעזור בכל בקשה, פניה ושאלה ולמי שלא יודע ולא בטוח שיתחיל מהתחלה ויחזור לתשובה לשאלה הראשונה בדף מעולם לא עשיתי תכשיטים, איך מתחילים?

איזה צבע משתלב עם מה?
וואוו... מאוד קשה להסביר כי באמת שאין לזה תשובה. לדעתי הדרך להתחיל עד שיהיה לנו אומץ להתחיל לערבב היא לעבוד בצבע אחד לדוגמא תכשיט עם כל מיני גווני סגול או עם כל מיני גווני אדום וכ"ו. דרך אחרת להבטיח התאמה היא לעבוד עם משפחות. הצבעים מתחלקים לשתי קבוצות:קרים כגון כחול וירוק כסף וחמים כגון:אדום וכתום. תכננו תכשיט מצבעים קרים או חמים בלבד. אלה שילובים שתמיד מתאימים אבל יש עוד הרבה שילובים מדהימים. ניתן גם להסתכל בחנויות הבגדים ןברשתות, המעצבים שם עושים את העבודה בשבילנו ומקלים עלינו. הכי קל וכיף זה פשוט לנסות ואם לא מצא חן בעינינו ו/או מאסנו פשוט מפרקים ועושים חדש.

האם אתם הכי גדולים? מה מיוחד אצלכם? למה אין לכם.....?
אנחנו אחת החברות הגדולות והמובילות בתחומה בארץ, אנו משווקים לרב חנויות המלאכת יד, החרוזים והמעצבים בארץ. רוב פעילותינו הינה בארצנו אך אנו גם מייצאים למעצבים וחנויות ברחבי העולם. אנחנו הכי אוהבים את הבית. יש בנו ואצלינו הרבה דברים טובים, יפים וייחודיים אבל באמת שלא בדקנו מה יש לאחרים, אנחנו משתדלים מאוד להתמקד במה שיש ו/או אין לנו. אין לנו הכל ולא יהיה לנו הכל אבל, יש לנו מספיק. זהו תחום גדול, רחב ומגוון ותמיד נמצא משהו שאין לנו או חסר כרגע במלאי.

למה לעיתים מחירם של מוצרים שנראים לנו דומים, שונה?
זו שאלה שמאוד קשה לענות עליה אך אנסה ע"י ההסבר של מה קובע את המחיר במוצרים מסוימים.
מחירם של חרוזי קריסטל לדוגמא, נקבע לפי הגודל, הגוון, הצבע (בתוך החומר או מצופה), החיתוך (מס' הפאות שעל החרוז), מכניקה (רמת הברק), חומר גלם (כגון אחוז העופרת וחוזק), הניקיון (שקיפות), ארץ מוצא, יצרן וכמובן, ביקוש והיצע.
מחירם של יציקות מתכת נקבע ע"י הסגסוגת (מרכיב החומר), עובי היציקה, גודל, דוגמא (קשה לצקת יציקה חלקה ועוד יותר קשה עם חורים קטנים כגון, רשת-הרבה נפילים), משקל, עובי הציפוי (שכבה עבה של זהב או דקה תקבע את העמידות), סוג הציפוי (כסף, זהב, פליז...), מכניקה (מכונה אוטומטית, ידנית, תבנית גומי, תבנית פלדה...), ארץ מוצא (מחיה, מטבע, משאבי טבע) , יצרן וכמובן, ביקוש והיצע.
אלה רק שתי דוגמאות נפוצות, לא כל מה שבצבע כסף – מתכת, לא כל חרוז החתוך בצורת יהלום – קריסטל ובכלל, לא כל מה שעגול - חרוז, יש כל כך הרבה שלבי ביניים וזה היופי. ניתן למצוא בעולם מגוון אינסופי של חומרי גלם. תמצאו מה טוב בשבילכם ותיהנו.

למה מוכרים חרוזים במשקל? למה חרוזי אקריל יותר יקרים מחרוזי זכוכית?
זוכרים את השאלה הקודמת?! ואת התשובה?! יש כל כך הרבה מרכיבים למחיר. כעיקרון אנו, כחברה סיטונאית יכולים להרשות לעצמנו לרכוש עסקאות גדולות ולכן, אנו יכולים להוריד את המחיר כך שגם אתם נהנים מזה. המחיר לקילו אומנם זול יותר מחרוזי אקריל אבל בל נשכח שחרוזי זכוכית כבדים יותר מחרוזי אקריל, אז מה בעצם זול יותר?! אנו מוכרים במשקל כי אנו קונים במשקל.

למה מחיר הפנינים יחסית זול?
הפנינים שאנו מוכרים הינן פנינים הגדלות במים מתוקים ומגדלים אותן באופן מלאכותי כך שמחירן הרבה יותר זול מפנינה הגדלה באופן טבעי בקרקעית הים והרבה יותר נדירה.
ככל שהפנינים גדולות יותר, עגולות יותר ודומות אחת לשניה, הן יקרות יותר.

אני לא רוצה לרכוש חוברת, למה לא ניתן לצלם קטעים?
החוברת מיוצרת ע"י חברת אימפריאל מטל בע"מ ומוגנת ע"י חוק זכויות יוצרים. חוק זכויות יוצרים המעוגן בחוק אומר: כל יצירה בה השקיע היוצר מזמנו וממרצו מוגנת על ידי ההגנה על זכויות יוצרים. בתי המשפט הרחיבו הגדרה זו ועל כן כל יצירה שאדם יצר, בין אם פורסמה בספר, בעיתון או באינטרנט, ואפילו אם נכתבה בכתב יד במחברת, מוגנת על-ידי חוק זכויות יוצרים, ובתור שכזו אין להעתיקה ללא רשותו של בעל זכויות היוצרים. ההגנה היא על הטקסט השלם, וגם על קטעים ממנו, בכל צורה שבה הוא מופיע, בכתב או בדפוס.
החוברת הינה זכות נפלאה לכל מי שרוצה לדעת ולא חייבים לרכוש אותה אך, אל תזלזלו בעבודתן הקשה של המעצבות.... לפירוט היצע החוברות יש ללחוץ כאן

למה אין הדרכות באמצע השבוע?
בעבר הלא כל כך רחוק נהגנו לערוך הדרכות במשך כל ימות השבוע, מהבוקר ועד אחרי הצהריים. מטרת ההדרכה הייתה ללמד אנשים שיטת עבודה, דרך שתקל גם עלינו וגם על הלקוחות. מקום אחד שבו נענה על כל השאלות בבת אחת, בצורה היסודית והמקצועית ביותר. בהתחלה זה עבד נפלא אך לאחר זמן מה הבחנו כי ההדרכות הפריעו למהלך התקין של החנות, של העובדות ושל המחסן. החנות אצלנו הינה חנות סיטונאית, כך היא נבנתה וכך היא מנוהלת. ולכן, הוכרז יום אחד בשבוע שבו החנות והמחסן מתנהלים בצורה שונה וכל כולו מוקדש לכם. צר לנו אם לא נוח אבל רוב האנשים מברכים על היוזמה ומרוצים ממנה ולכן גם אנחנו מרוצים. נשמח לראותם אצלינו. לפירווט הההדרכות יש ללחוץ כאן

האם שרשראות המתכת משחירות?
ברב הגוונים כגון: ניקל, פליז ונחושת אין בעיה, הצבע נשאר אך ישחיר עם הזמן ולרוב מדובר בחודשים רבים ואפילו שנים. גם למתכת מושחרת יש קסם משלה.
הבעיה היא במתכת המצופה זהב וכסף לבן או יותר נכון בזהב כי בכסף זה הופך לכסף כהה, משנה גוון אבל לא משנה צבע. ככלל... כל מה שמצופה בזהב, הגוון יורד לחלוטין והופך לגוון של כסף מושחר. מתי? כמה? רק גופכם ייקבע. כחוק, לעולם לא נשפריץ עליהם בושם ישירות ולא נתקלח או נשחה איתם.  יש אנשים עם רמת חומציות גבוהה בגופם, והחומציות עלולה להוריד את הזהב מהר יותר. לאלה נמליץ לענוד את השרשראות המצופות זהב על הבגדים ולא על גופם ו/או לצפות את השרשרת בלקה. להבין, אם אנו רוצים לרכוש שרשרת מתכת (יחסית זולה) בצבע זהב, זה המחיר שלה, תיהנו כל עוד אפשר.
השאלה הזו נכונה לכל אבזרי התכשיטים העשויים ממתכת ומצופים. יש להפריד בין האביזרים לבין היציקות מתכת המצופות. ביציקות מתכת הזהב לא יורד, הברק נחלש אך הגוון נשאר. לפירוט מגוון שרשראות המתכת יש ללחוץ כאן

למה לא ניתן להחליף מוצרים בתפזורת/שקיות פתוחות, "רק הסתכלתי"?!
כל האריזות אצלנו נעשות ע"י משקל והכמות הרשומה שם זה המינימום הקיים ולכן, אם מישהו יפתח אם השקית, ישתמש ויחזיר לשקית או שלא יחזיר לשקית, אין לנו דרך לדעת זאת ולכן, זהו חוק. אנחנו לא רומזים כי כל האנשים לא ישרים או כל דבר כזה, זו דרכנו למנוע מצב של אי נעימות וויכוחים. אנחנו פשוט לא מחליפים מוצרים שנמכרו בתפזורת או שקיות שנפתחו (מכל סיבה). אנו מחליפים רק מוצרים ארוזים, באריזה מקורית, שלא נפתחו. כל יום אנו נאלצים להתמודד עם המצב הזה ואנשים תמיד מנסים אותנו אבל זהו חוק אצלנו בחברה ונבקש מכם לכבדו. צר לנו וחבל לנו על האי הנעימות.

אתם יותר זולים משאר החנויות שאתם משווקים להם?
כעקרון, אנו לא משווים בין החנויות השונות ומטרת החברה והחנות הן לא לשמש מתחרים ללקוחות שלנו. הלקוחות שלנו מוכרים במחירים נוחים וקרוב לודאי, שווים לנו, זה לא היתרון שלנו על האחרים. היתרון הכי גדול שלנו הוא המבחר, העולם שלנו, אני לא ראיתי בארץ מקום עם מבחר כל כך גדול של חומרי גלם לתכשיטנות ויצירה, גודל החנות, התצוגה בלבד הינו 400 מ"ר לא כולל המחסנים, המשרדים ואולמות העבודה. כאן לא רק שתוכלו לראות את המבחר כולו אלא גם לרכוש בכמויות סיטונאיות (וזה זול יותר), אנחנו מחזיקים מלאי גדול מאוד מכל מוצר וממגוון מוצרים.

חדשות

לא יכול להזמין?! לא רואה?!
במידה ואת/ה לא יכול/ה להזמין זה משום שהאתר שלנו תומך בדפדפן אינטרנט אקספלורר בלבד. ניתן להזמין במשלו

אין אינטרנט בחנות
בחנות החברה אין חיבור ישיר לאינטרנט. כל שאלה שתתייחס לאתר, יש להדפיס לפני ההגעה ולא, לא נוכל לעזור.

בקשות והארות
נשמח לקבל כל הערה, הארה, תיקון ובקשה. יש לשלוח ישירות למייל ב"צור קשר".

משפטים חכמים
אלברט איינשטיין: "אלוהים נתן לאדם שתי אזניים ופה אחד כדי שיקשיב יותר וידבר פחות." "
חרוזים - מוצרים חדשים חרוזים – תכשיטים דוגמאות ושרטוטים חרוזים - ווידאו חרוזים - מוצרים במבצע